Wyświetlone zostało 500 ostatnio wprowadzonych do katalogu pozycji (nowe nabytki). Zostały one posortowane malejąco po numerze inwentarzowym. Pozycje można tylko przeglądać, nie działa w tym trybie wyszukiwanie.
Flota Bojowa Galaktycznych przybyła w 2052 roku. Aby uniknąć całkowitej zagłady z rąk przybyszów, Ziemia dołącza do rozległego Imperium obejmującego znaczną część Mlecznej Drogi. Naszym jedynym wartościowym towarem są owiane złą sławą legiony najemników - elitarnych żołnierzy, którzy za odpowiednią cenę mają służyć co bardziej majętnym obcym. W roku 2122 Ziemia nieoczekiwanie nawiązuje kontakt z zaginioną ekspedycją międzygwiezdnych osadników. Kolonizacja stanowi naruszenie Prawa Galaktycznego, więc Legion Varus zostaje wysłany na miejsce w celu rozwiązania sprawy. Rząd Ziemi wręczył legionistom zapieczętowane rozkazy... Lecz dzieli ich od niej trzydzieści pięć lat świetlnych kosmicznej próżni. Dowódcy Legionu mają swoje własne, sekretne plany. Do tego wszystkiego jest z nimi James McGill, który nigdy nie był za dobry w słuchaniu przełożonych... W drugim tomie cyklu Legion Nieśmiertelnych McGill zostaje awansowany na specjalistę i wysłany w nieznane, poza strefę wpływów Galaktycznych. Pozycja Ziemi wśród członków Imperium już nigdy nie będzie taka sama.
Opis pochodzi od wydawcy
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
W trzecim tomie cyklu Legion Nieśmiertelnych James McGill zostaje wysłany na misję do kolejnego obcego świata. Ta międzygwiezdna wyprawa różni się od poprzednich pod każdym względem. Tym razem, zamiast wchodzić w konfrontację z prymitywnym społeczeństwem, przyjdzie mu zetknąć się z wysoko rozwiniętą cywilizacją. Tau Ceti, potocznie zwana Światem Postępu, jest handlową stolicą Granicy 921. McGill jest przekonany, że szczęście uśmiechnęło się do niego. Misja nie zapowiada się na ekscytującą, jednak z pewnością jest intratna. Tau Ceti szczyci się potężnym miastem pokrywającym całą powierzchnię planety i oszałamiająco liczną populacją mieszkańców, dla których liczy się tylko zysk. Jednak w Świecie Postępu źle się dzieje. Imperium słabnie, zbliża się inwazja, a McGill musi zapomnieć o niezobowiązujących przejażdżkach przez życie i śmierć.
Opis pochodzi od wydawcy
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Postać Witolda Pileckiego jest fascynująca i barwna. To waleczny kawalerzysta, kochający mąż i ojciec, pracowity ziemianin budujący lokalną społeczność, urodzony konspirator i ochotnik do KL Auschwitz, który niejednokrotnie ocierał się o śmierć, aby wykonać powierzoną mu misję. To również żołnierz Powstania Warszawskiego i więzień komunistycznej katowni na Rakowieckiej. Rysownik, malarz i poeta... Jedyny i niepowtarzalny. Niniejsza książka, w ukazuje nie tylko jego niezwykłe życie, ale również losy jego przodków. Dzięki niej wchodzimy w klimat dawnych lat, w świat, który ocalał w rodzinnych wspomnieniach, fotografiach, dokumentach, obrazach czy listach. Idźmy po śladach Witolda Pileckiego. Dowiedzmy się, co chciałby nam dziś powiedzieć...
Hania Śliwińska jest nastolatką, która bardzo mocno przeżyła rozwód rodziców. Samotnie wychowywana przez zmagającą się z uzależnieniem matkę, dziewczyna znajduje ukojenie w spotkaniach z panią Stasią, starszą kobietą, którą się opiekuje. Ciężkie chwile i nieustannie pojawiające się problemy sprawiają, że Hania jest bardziej dojrzała emocjonalnie i samodzielna niż jej rówieśnicy. Ale najgorsze dopiero przed nią - wkrótce dwie najbliższe jej osoby trafią do szpitala, a ich losy zostaną powierzone Bogu i lekarzom... Trudne życiowe decyzje, splątane rodzinne losy, tajemnice sprzed lat i pytania, na które nie zawsze można znaleźć odpowiedzi... Czy mimo piętrzących się przeciwności losu bohaterom uda się w końcu odnaleźć spokój ducha?
Opis pochodzi od wydawcy
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 027145 od dnia:2021-01-04 Wypożyczona, do dnia: 2021-02-03
W delcie Newy nad Zatoką Fińską leży miasto niezwykłe. Piotrogród. Leningrad. Petersburg. Dla jednych rajska kraina swobody i oaza nowoczesności, dla innych miejsce bolesnych wspomnień, od których nie ma ucieczki. Joanna Czeczott prowadzi nas ulicami Petersburga, splatając przeszłość i teraźniejszość tego niezwykłego miasta. Car Piotr I, żelazną ręką pchający zacofaną metropolię w stronę Zachodu. Dyrektor petersburskiego teatru, który w żółtym trykocie postanawia dołączyć do trupy baletowej. Zrozpaczone matki, odwiedzające swoich synów w areszcie. Bananowe pokolenie lat 80., rozkochane w Putinie i pieniądzach swoich rodziców. "Petersburg" to przewodnik po miejscu, które pomimo niezliczonych klęsk i wojen, zawsze podnosiło się z upadku i z nadzieją spoglądało w przyszłość.
Opis pochodzi od wydawcy
UWAGI:
Bibliografia na stronach 362-365.
DOSTĘPNOŚĆ:
Zwrócona ale zarezerwowana. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Młoda pielęgniarka, Natalia, z oddaniem poświęca się swojej profesji. Wrażliwa na losy ludzi dotkniętych życiowymi doświadczeniami nieustannie niesie pomoc innym. Swoją siłę czerpie nie tylko z wrodzonej empatii, ale z nie do końca rozumianego daru, dzięki któremu potrafi wpływać na stan zdrowia swoich podopiecznych. Przełomowymi w jej życiu są wigilijne zdarzenia, które targają tą młodą, wrażliwą kobietą, niczym zamiecie śnieżne na górskich bezdrożach. Problemy rodzinne, poważna choroba i utarta kogoś bliskiego to bardzo wiele jak na tak kruchą istotę. Czy uda jej się odgonić dawne demony i odnaleźć spokój? Na szczęście jest przy niej tajemniczy "ktoś", kto czuwa, by się nie poddała.
Opis pochodzi od wydawcy
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 000000 od dnia:2021-01-19 Wypożyczona, do dnia: 2021-02-18
Autorów lektur szkolnych powszechnie uważa się za postacie pomnikowe i pozbawione wad. Oceniani przez pryzmat swoich utworów - wszak każdy przecież wie, że "Słowacki wielkim poetą był". Tymczasem ich życie prywatne było znacznie bardziej zawiłe, niż opisują to biografowie. I często bardziej intrygujące niż dzieła, jakie pozostawili. Uzależnienie od alkoholu, hazardu, narkotyków czy seksu, skomplikowane życie intymne i wstydliwe choroby - to proza życia najwybitniejszych polskich pisarzy, których dzieła od lat poznajemy w szkole.
Zbiór opowiadań, który stał się kanwą filmu Wojciecha Smarzowskiego o Wołyniu. Polskie Kresy wytworzyły własną piękną legendę, zrodziły takich gigantów literatury jak Mickiewicz, Słowacki, Schulz i Herbert, ale stały się też ziemią kaźni i straszliwych zbrodni ludobójstwa. A zbrodnie te, dokonywane w latach 1939-1947 na Polakach, Żydach, Ormianach przez ukraińskie formacje nacjonalistyczne, odbijały się jak echo hańbą odwetu. "Nienawiść" to książka o tamtych czasach, o rozpadzie wartości i zagładzie łacińskiej cywilizacji, o konflikcie sumienia i dramacie ludzkiej godności, a także o pamięci, o której Kardynał Stefan Wyszyński pisał: "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie". Ten zbiór wstrząsających opowiadań nie pozwala, by tylko kamienie mówiły. W pełnych głębi i prawdy obrazach Srokowski ocala świat, o którym wielu chciałoby zapomnieć. Z niezwykłą ekspresją i wrażliwością pochyla się nad każdą ofiarą, jednoczy się z każdym cierpieniem i przestrzega przed nienawiścią.
Opis pochodzi od wydawcy
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Nowe wydanie jednego z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych podręczników z zakresu mikroekonomii zarówno na polskich, jak i światowych uczelniach. Główny tok znakomicie prowadzonej narracji o skomplikowanych problemach mikroekonomicznych został uzupełniony o bardzo ciekawe wstawki oraz narzędzia dydaktyczne, które wzbogacają proces wykładu i przybliżają złożone zagadnienia, a jednocześnie uatrakcyjniają przekazywaną treść.
Wciąż się gdzieś spieszysz. Czy potrafisz zatrzymać się w życiu choć na chwilę? Czy może to być właśnie ta chwila? Co by się stało, gdybyś to zrobił? Naturalna prostota oznacza, że jednego dnia odwiedzam mniej miejsc, oglądam mniej, dzięki czemu mogę zobaczyć więcej, działam mniej, dzięki czemu mogę zrobić więcej, zdobywam mniej, dzięki czemu mogę więcej mieć. Wszystko się ze sobą wiąże. W zorganizowanym chaosie życia rodzinnego ze wszystkimi jego wymaganiami i odpowiedzialnością, rozczarowaniami i niezrównanymi darami, pojawia się aż nadto drobnych sposobności do praktykowania prostoty. Być może najbardziej "duchowa" rzecz, jaką każdy z nas może robić, to po prostu patrzeć własnymi oczami, dostrzegać całość, postępować uczciwie i z dobrocią.
Opis pochodzi od wydawcy
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 002798 od dnia:2020-12-14 Przetrzymana, termin minął: 2021-01-13