Katarzyna, Marcin, Anna, Aleksy i Fabian, Borys - z pozoru nie łączy ich nic. Mijają się, kupując kwiaty w okolicznej kwiaciarni, zajadając kanapki w pobliskim barze i zamawiając espresso w kameralnej kawiarni. Mimo że każdy z nich ma swoją historię, troski i głęboko skrywane tajemnice, połączył ich magiczny dzień, w którym dostali od losu wyjątkową szansę. Czy odważą się z niej skorzystać? Niekiedy jedna rozmowa potrafi zmienić wszystko, a przedświąteczny wieczór, to najlepszy czas, by ją odbyć. "Kocham cię", "przepraszam", "tęskniłem za tobą", "jesteś dla mnie ważna" - te słowa miały nigdy nie zostać wypowiedziane. Jednak jest taki okres w roku, kiedy nawet najbardziej niemożliwe rzeczy stają się realne. Wystarczy w nie uwierzyć!
Opis pochodzi od wydawcy
DOSTĘPNOŚĆ:
Zwrócona ale zarezerwowana. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
DZIAŁANIE:
Nr karty: 000377 ważna do dnia: 2021-05-28 Nr karty: 028444 ważna do dnia: 2021-07-18
Jak rozmawiać z furiatami : techniki, ćwiczenia, strategie Tytuł oryginału: "Talking to crazy : how to deal with the irrational and impossible people in your life,".
AUTOR:
Goulston, Mark.
POZ/ODP:
Mark Goulston ; przekład Agata Trzcińska-Hildebrandt.
Nie oszukujmy się - wszyscy znamy ludzi, którzy często lub tylko czasami zachowują się irracjonalnie. Niezależnie od tego, jak bardzo staramy, nic nie działa. Co więc można zrobić? Jak rozmawiać z kimś, kto sam się nie kontroluje? Co zrobić ze współmałżonkiem, który wrzeszczy, nastolatkiem, który trzaska drzwiami i zamyka się w pokoju, szefem, który cię upokarza, albo mądralą, który doprowadza cię do białej gorączki za każdym razem, gdy otworzy usta? Małżeństwa, rodziny, przyjaźnie, kariery, firmy - osoby nieracjonalne potrafią pociągnąć je na dno manipulacjami, rozchwianiem emocjonalnym i niezdolnością do zdroworozsądkowego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. Nie da się z nimi wygrać, ignorując ich albo próbując z nimi polemizować. Można jednak spróbować sobie z nimi poradzić. W swojej książce Jak rozmawiać z furiatami uznany psychiatra Mark Goulston pokazuje, jak to zrobić. To lektura dla każdego, kto znajduje się w pułapce dezorientujących, stresujących lub po prostu beznadziejnych relacji w życiu osobistym czy zawodowym. Autor pomaga rozwiązać zagadki zbyt emocjonalnych zachowań i wyjaśnia, jak rozwijają się błędne schematy myślowe. Jego wnikliwym wnioskom towarzyszą nieoczywiste strategie, które sprawdziły się w powstrzymaniu nieracjonalnego zachowania, a także przykłady i ćwiczenia, które pokazują, jak je stosować. Z poradnika dowiesz się m.in.: - Jaki jest schemat działania osoby nieracjonalnej, - Kiedy rozmawiać z rozemocjonowaną osobą, a kiedy sobie "odpuścić", - Jak poradzić sobie w stresującej sytuacji, - Jak zneutralizować własne kuriozalne zachowanie (każdy z nas trochę go ma) by się opanować, - Jak zastosować 14 prostych i skutecznych technik rozmowy, by skłonić rozmówcę do racjonalnej rozmowy, - Jak wykorzystywać 8 taktyk, które ukierunkowane są na konkretne zachowania partnerów, nastolatków, rodziców w podeszłym wieku i inne ważne osoby w twoim życiu, - Kiedy skorzystać z pomocy, gdy stajesz w obliczu poważnego zaburzenia. Nieracjonalne zachowanie rodzica, nastolatka, szefa czy współmałżonka nie musi być dla ciebie źródłem cierpienia. Dzięki lekturze Jak rozmawiać z furiatami będziesz mógł skorzystać z pomocy psychiatry i uzyskać skuteczne narzędzia komunikacji do uporania się z problemem. Nauczysz się przekształcać trudne spotkanie w produktywną rozmowę i tworzyć praktyczne, a może nawet ciepłe relacje z ludźmi, którzy kiedyś wyprowadzali cię z równowagi.
Opis pochodzi od wydawcy
UWAGI:
Indeks.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Przewodnik prowadzi czytelnika krok po kroku po niełatwej drodze doskonalenia umiejętności porozumiewania się w sferze zawodowej, ale może też posłużyć jako poradnik komunikacji w ogóle, w życiu codziennym. Jest ponadto przydatnym narzędziem dla potrzeb szkoleń specjalistycznych i seminariów. Autorka przewodnika, doświadczona specjalistka w dziedzinie komunikacji, dostarcza również wskazówek przydatnych dla podtrzymywania kontaktów biznesowych. Czytelnik dowie się między innymi: jak należy się zachować podczas rozmowy kwalifikacyjnej, na czym polegają skuteczne negocjacje, jak taktownie i efektywnie przeprowadzać okresowe oceny pracowników, co to jest konstruktywne słuchanie i jak się go nauczyć, jak umiejętnie przekazywać informacje zwrotne, jakie pytania zadawać klientom przez telefon, żeby rozmowa z biznesowego punktu widzenia była skuteczna, jak zapanować nad nieśmiałością, która utrudnia karierę, w jaki sposób szukać najlepszych pracowników do swego działu, jak zawierać intratne kontrakty w sytuacji, kiedy kontrahent jest bardzo wymagający, jak nawiązywać i podtrzymywać kontakty na rynku.
UWAGI:
Bibliogr. s. [115]-116. Indeks.
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Czwórka szkolnych przyjaciół spotyka się po latach w Jerozolimie na imprezie urodzinowej jednego z nich, emigranta marcowego z 1968 roku. Pełne emocji rozmowy o życiu, przyjaźni, polityce i religii, w których bohaterowie próbują zmierzyć się również ze złożonością spraw polsko- żydowskich, toczone są w niezwykłej i magicznej jerozolimskiej scenerii. Święte Miasto jest nie tylko tłem, ale również jednym z bohaterów opowieści. Tytułowy kwadrat jerozolimski, to figura określająca nie tylko charakter wzajemnych relacji łączących czwórkę głównych bohaterów, ale również nawiązanie do kabalistycznych wątków "Kwartetu Aleksandryjskiego" Lawrence’a Durrella, do którego liczne aluzje można odnaleźć w powieści.
Opis pochodzi od wydawcy
DOSTĘPNOŚĆ:
Została wypożyczona Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
WYPOŻYCZYŁ:
Nr karty: 027648 od dnia:2021-02-22 Wypożyczona, do dnia: 2021-03-24
Mówię to, bo cię kocham : jak to się dzieje, że rozmawiając, możemy wzmocnić lub zniszczyć nasze więzi Tyt. oryg.: "I only say this because I love you".
AUTOR:
Tannen, Deborah.
POZ/ODP:
Deborah Tannen ; przekł. [z ang.] Piotr Budkiewicz.
Tyt. oryg.: I only say this because I love you : how the way we talk can make or break family relationships throught out on lives. Bibliogr. s. 447-[450].
DOSTĘPNOŚĆ:
Dostępny jest 1 egzemplarz. Pozycję można wypożyczyć na 30 dni
Rozmowa kwalifikacyjna to nie jest coś, o czym myśli się z przyjemnością, ale każdy z nas prędzej czy później musi się z nią zmierzyć. Im lepiej się do niej przygotujesz i im więcej błędów uda ci się uniknąć, tym większą masz szansę na ciekawą, doskonale płatną pracę. Problem w tym, że rekruterzy rzadko biorą pod uwagę specyfikę pracy programisty, oczekując, że kandydat do pracy sam się zareklamuje i zrobi to przekonująco. Jeśli chcesz zdobyć naprawdę dobrą pracę, musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by spełnić oczekiwania pracodawcy. Ta książka pomoże Ci zorientować się, jak rekruterzy postrzegają kandydatów do pracy, co chcą od nich usłyszeć i dlaczego wybierają konkretną osobę. Dzięki niej odkryjesz także, jakie obszary - związane i niezwiązane z programowaniem - interesują rekruterów i dlaczego. Zobaczysz, co warto podkreślać, na czym skupiać się podczas rozmowy, jak obrazowo opowiedzieć o swoich projektach i planach komuś, kto nie jest specjalistą w językach programowania i ma niewielkie pojęcie o tym, co potrafisz. Ponadto zdobędziesz solidną dawkę programistycznej wiedzy i poznasz przykładowe pytania rekrutacyjne. Przeczytaj, a Twoja kariera zawodowa nabierze rozpędu, zaczniesz pracować nad bardziej interesującymi projektami i zyskasz głęboką satysfakcję z pracy.
Rozmowa kwalifikacyjna : błyskotliwe odpowiedzi na podchwytliwe pytania Tyt. oryg.: "Brilliant answers to tough interview questions : smart answers to whatever they can throw at you".
Od wyniku rozmowy kwalifikacyjnej często zależy dalsza kariera zawodowa. Podczas takiej rozmowy przeprowadzający rekrutację zadają wiele pytań, niektóre z nich bywają podchwytliwe. Aby zrobić dobre wrażenie i nie dać się wyprowadzić z równowagi, trzeba się dobrze przygotować do rozmowy. Ten poradnik zawiera najlepsze z możliwych odpowiedzi na ponad 200 pytań, na które zwykle musi odpowiedzieć osoba starająca się o pracę. Ponadto Autorka uczy, jak zręcznie i błyskotliwie odpowiedzieć na najbardziej nawet zaskakujące pytania. Dzięki temu można nabrać pewności siebie, opanować stres i panikę.
Rozmowa kwalifikacyjna to rodzaj egzaminu. Zdasz — otrzymasz propozycję pracy. Nie zdasz — musisz próbować dalej. Do skutku. Tak jak w przypadku każdego innego egzaminu, pozytywny czy też negatywny wynik niekoniecznie świadczy o Twoich kompetencjach zawodowych. Na pewno jednak jest dla Ciebie sygnałem, czy posiadasz bardzo cenną umiejętność, która nie występuje niestety zbyt powszechnie. Prawda o rozmowach kwalifikacyjnych jest taka: większość kandydatów przepada, bo nie potrafią się zaprezentować, czyli sprzedać swoich umiejętności. Nawet jeśli rekruter ma jak najlepsze intencje.
Autorka (Angelika Śniegocka - zawodowo dyrektor personalna, z zamiłowania coach kariery) wie o tym bardzo dobrze. Od lat prowadzi rozmowy z kandydatami do pracy. Wie, co trzeba zrobić, by przekonać do siebie każdego rekrutującego. Zdradzi Ci tę tajemnicę na kartach swojej książki. Trzecie wydanie jest efektem rozmów z czytelnikami dwóch poprzednich edycji. Autorka dowiedziała się z nich, że pomogła zmienić pracę wielu osobom, jednak znalazły się i takie, w przypadku których proponowany przez nią system po prostu nie zadziałał. Zaczęła się zastanawiać nad przyczynami i... znalazła odpowiedź. Jaką? O tym w książce.